208346-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
SUBIC X-RAY DNR SU FV-2.2.2.-3069-2017 FinaL invitation
Referensnummer: 18/36
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Final invitation in a competitive dialogue procurement procedure.
The dialogue phase is closed.
Invitation for competition, which the TendSign system does not support otherwise than in an open procedure.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33111000 Röntgenapparatur
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen