2. Förfarande
Förfarande
Titel: Entreprenad - Tofta 340 / 389 / 395
Beskrivning: Upphandlingen omfattar följande projekt: K0152.340 Skärmtak Skärmtak 450 m2 med stålstomme och oljeavskiljning för drivmedelsfordon. Hårdgjord rangeryta om 450 m2. Ligger inom Tofta Garnison på Gotland. K0152.389 - Varmförråd IPT Varmförråd för hjulburna militära fordon, för förband med verksamhet inom Visby garnison på Gotland. Utförs med betongväggar och isolerat tak. BTA ca 1 700 kvm. K0152.395 - Kallförråd Liknande byggnad som K0152.389 men utförs som kallförråd. BTA ca 1 700 kvm.
Intern identifierare: 3413/2024
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
Ytterligare klassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45213000 Bygg- och anläggningsarbeten: affärs-, lager- och industribyggnader samt byggnader med anknytning till transport, 45213200 Anläggningsarbeten för magasin och industribyggnader, 45213260 Byggnation av förråd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000