208407-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Invalidfordon, rullstolar och tillhörande utrustning – Formgjutna sitsar/Specialsitsar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelFormgjutna sitsar/Specialsitsar
BeskrivningFormgjutna sitsar till rullstolar och hygiensistsar. Utprovningar, tillverkning, anpassningar.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33193000 Invalidfordon, rullstolar och tillhörande utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelHård och mjuk formgjuten sits samt Hygiensits
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102951:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33193200 Delar och tillbehör till invalidfordon och rullstolar, 33193210 Delar och tillbehör till invalidfordon, 33193223 Säten till rullstolar
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelHård eller mjuk formgjuten sits som är rörlig
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102951:Lot:2