20841-2024 - ResultatSverige-Kristianstad: Fönsterputsning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fönsterputsning
Referensnummer: 2022-O002985
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90911300 Fönsterputsning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser årlig fönsterputsning till region Skånes samt Folktandvårdens byggnader.
Upphandlingen är indelad i tre anbudsområden efter geografiska områden; Norra, Mellersta, Södra.
Avrop utöver den årliga planeringen av fönsterputsning kan förekomma.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen