208535-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Tekniska konsulter - Byggprojektledare
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTekniska konsulter - Byggprojektledare
BeskrivningLaholmshem AB och Kommunfastigheter i Laholm AB avser att upphandla ramavtal för successiva avrop av tekniska konsulttjänster inom fackområde byggprojektledartjänster.
Intern identifierareLH 24/04
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelByggprojektledare - obligatorisk
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelByggprojektledare - Informationsfrågor
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelByggprojektledare - Anbud