See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling avseende hyra av gröna växter samt köp av blommor
Beskrivning: Upphandling avseende hyra av gröna växter samt köp av blommor. Upphandlingen är uppdelad i två anbudsområden. Anbudsområde 1 avser hyra av gröna växter inklusive fullservice samt köp av gröna växter och konstväxter. Anbudsområde 2 avser köp av buketter och blommande krukväxter.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 03000000 Jordbruks-, jakt-, fiske- och skogsbruksprodukter samt tillhörande produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94923:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 03121200 Snittblommor