Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vägskyltar
Referensnummer: UPH2018/35
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34920000 Vägutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar vägmärken, skyltar, fästanordningar, reflexmaterial, stolpar, fundament samt avstängningsmaterial för Eda kommun, Grums kommun, Hagfors kommun, Hammarö kommun, Kils kommun, Munkfors kommun, Sunne kommun, Säffle kommun och Torsby kommun samt deras kommunala bolag.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Material köp
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34920000 Vägutrustning, 34992200 Vägskyltar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Material uthyrning
Del nr: 2