Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Intubering och tillbehör
Referensnummer: VF2019-0011
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Bronkealtuber, endotrakealtuber, larynxmasker, nästuber, svalgtuber, trakealkanyler, nackband, ledare och cufftrycksmätare mm.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Varuförsörjningen planerar att under hösten starta upphandling av material tillhörande Intubering och tillbehör. Kategoriledare Åsa Fors önskar komma i kontakt med nya och gamla leverantörer som är intresserade att visa sina produkter inom området.