Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Elmaterial
Referensnummer: Inköp.2019.5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
II.1.4.
Kort beskrivning
Oxelö Energi AB´s totala köp av elverksmaterial (exkl. elmätare) samt upprättande av driftförråd i Oxelö Energis lokaler i Oxelösund.
Leverantören åtager sig att efter beställning leverera elverksmaterial samt upprättande av driftförråd i Oxelö Energis lokaler i Oxelösund i enlighet med vad som anges i detta förfrågningsunderlag samt ALEM 09.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen