208610-2019 - PlaneringSverige-Örebro: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Informationsmöte Region Örebro läns upphandlingar hösten 2019
Referensnummer: 19/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Välkommen på leverantörsträff om Region Örebro läns planerade upphandlingar hösten 2019! Vi vill gärna träffa dig och prata om hur vi kan utveckla våra samarbeten. Du får också ta del av kommande upphandlingar och möjlighet att lära dig mer om hur en upphandling går till. Tid: 27 maj klockan 15:00-17:00 Plats: Bohmanssonsalen, Universitetssjukhuset B-huset Vi bjuder på fika! Anmälan sker via följande länk (kopiera och klistra in i webbläsaren): https://forms.gle/W7gbsPAG6Wr6PdGc9
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45000000 Anläggningsarbete, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45421000 Snickeriarbeten, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 90600000 Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden, 90620000 Snöröjning, 98341130 Fastighetsskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen