2. Förfarande
Förfarande
Titel: UUS-avtal Paratus
Beskrivning: Ärende och Navigationssystem för prehospital verksamhet, ersätter nuvarande avtal för Paratus.
Intern identifierare: RS 2025-03730
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72250000 System- och stödtjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 72230000 Utveckling av kundanpassad programvara, 72253200 Stödtjänster för system, 72261000 Stödtjänster för programvara, 72262000 Utveckling av programvara, 72267100 Underhåll av IT-programvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000