208633-2023 - ResultatSverige-Karlskrona: EKG-apparater
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
EKG insamlingsenheter
Referensnummer: RB2022-0017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33123200 EKG-apparater
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar upprättande av ramavtal avseende:
Kompletta viloEKG-utrustningar för klisterelektroder (Grabber), kompletta arbetsEKG-utrustningar för klisterelektroder (Banana), kompletta viloEKG-utrustningar med funktion för långt EKG och sugelektrodssystem. Flergångssugelektroder ska även ingå.
Användarutbildning till all berörd personal och serviceutbildning för medicintekniker ska även ingå.
Option gällande sugelektrodsystem, långt EKG, fördjupad utbildning för medicintekniska ingenjörer, service- och underhållsavtal samt avtal för mjukvarans service och underhåll.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen