208649-2018 - ResultatSverige-Vänersborg: Kirurgiska instrument
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kirurgiska Instrument
Referensnummer: RS 2017-04842
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33169000 Kirurgiska instrument
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Kirurgiska instrument samt produkter av engångskvalitet såsom skalpeller och knivblad mm.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33160000 Operationsteknik
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling för Västra Götalands läns landsting/Västra Götalandsregionen (VGR) avseende Kirurgiska instrument samt produkter av engångskvalitet såsom skalpeller och knivblad mm.