208676-2022 - ÄndringSverige-Örebro: Städning och renhållning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård, trapphusstäd, lägenhetsstäd och fönsterputs
Referensnummer: 21/122
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser avtalsleverantör för:
Del 1. Anbudsområde Lokalvård (Gemensamhetslokaler, Affärslokaler) Vivalla Centrum
Del 2. Anbudsområde Trapphusstäd inkl. tvättstugor
Del 3. Lägenhetsstäd
Del 4. Anbudsområde Fönsterputs