2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kärltvätt för avfallskärl och kärlskåp inkl. rengöring av golv i miljörum
Beskrivning: Upphandlingen avser köp av tjänst genom upprättandet av ett ramavtal. Tjänsten avser tvätt av avfallskärl för mat- och restavfall, förpackningar och tidningar men inkluderar rengöring av tillhörande utrymmen såsom kärlskåp samt golv i miljörum. Tjänsten upphandlas för ÖrebroBostäders och dess dotterbolags hela fastighetsbestånd.
Intern identifierare: 25/121
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90918000 Rengöring av avfallsbehållare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000