Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2017 Undersökningsutrusning för mottagningsverksamhet RN
Referensnummer: 1097-17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Härmed inbjuds Ni att inkomma med anbud gällande ramavtal avseende Undersökningsutrustning för mottagningsverksamhet för leverans till Region Norrbotten.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen