Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färskt bröd
Referensnummer: 7397
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor
II.1.4.
Kort beskrivning
Kommunerna i Gävleborg (undantaget Sandviken) och Region Gävleborgs folkhögskolor upphandlar leverantör av färsk bröd till främst sina storköksverksamheter men även en del Cafeterior
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 9 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen