208716-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster – Städtjänster Motala kommun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Städtjänster Motala kommun
Beskrivning: Ramavtal avseende tillkommande städning, fönsterputs, storstädning, städ på hög höjd.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Höghöjdsstädning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:82818:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning, 90910000 Städning, 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90911100 Städning av bostäder, 90911200 Städning av byggnader, 90919200 Kontorsstädning, 90919300 Städning av skolor
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Fönsterputsning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:82818:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Storstädning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:82818:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Golvvård
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:82818:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Flyttstäd
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:82818:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Jourstäd
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:82818:Lot:6