208825-2019 - ResultatSverige-Halmstad: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ortodontiskt material DNRGS180229
Referensnummer: 18/94
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Region Hallands samlade behov av ortodontiskt material (ortodontiska band, brackets, tuber, bågar, bonding mm) i enlighet med kravspecifikation och administrativa kontraktsvillkor i detta underlag.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33135000 Utrustning för tandreglering, 33138000 Produkter för tandproteser och tandreglering, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen