Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Plåtarbeten
Referensnummer: 18023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45261213 Läggning av takplåt
II.1.4.
Kort beskrivning
Objektet avser nybyggnad av lägenheter med tillhörande markanläggning.
Nybyggnad bostadshus ca 1042 m2.
Nya förråd och tillbyggnad på sophus ca 51 m2.
Entreprenaden ska vara besiktad, godkänd och samtliga invändiga besiktningsanmärkningar åtgärdade senast 30.8.2019, utvändiga arbeten och kompletteringar ska vara färdiga senast 30.9.2019.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45261213 Läggning av takplåt, 45261300 Plåtslageri och uppförande av stuprännor, 50112111 Plåtskadereparationer, 45261900 Reparation och underhåll av tak
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen