Leverans av elektriska Produkter/Material och tillhörande Störningslager tjänster
Referensnummer: 22/5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 31200000 Eldistributions- och reglerutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställaren avser att teckna ramavtal med en (1) Leverantör för leverans av elmaterial, elinstallationsmaterial, stolpar, kabel, belysningsmaterial, till Gotlands Elnät AB och Vattenfall Eldistribution i Sverige. Dessutom lagerhållning och leverans av elmaterial, elinstallationsmaterial, stolpar, kabel, till Vattenfall Eldistributions störningslager belägna på olika platser inom Sverige.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31320000 Kraftledningskablar, 31340000 Kabeltillbehör, isolerade, 34928500 Gatubelysning, 44212220 Ledningsmaster, stolpar och pålar, 65310000 Eldistribution, 79991000 Lagerhantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen