208930-2023 - ResultatSverige-Borås: Tillhandahållande av programvara
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lönesystem
Referensnummer: 22/91
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72268000 Tillhandahållande av programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet omfattar ett lönesystem även kallat lönemotor till RISE AB. RISE har idag ett etablerat system gällande HR-masterdata, tidsredovisning och reseräkning vilket inte ingår i denna upphandling.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 48812000 Ekonomiska informationssystem, 72212450 Programvaruutvecklingstjänster för tidsredovisning eller personal, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen