208931-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Halmstad: Elektroniska, elektromekaniska och elektrotekniska varor
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elmaterial
Referensnummer: HEM 2022/00061
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31700000 Elektroniska, elektromekaniska och elektrotekniska varor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar inköp och leverans av ett heltäckande sortiment av elmaterial inklusive kabel till HEM.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31200000 Eldistributions- och reglerutrustning, 31300000 Isolerad metalltråd och kabel, 31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor, 31600000 Elektrisk utrustning, 31680000 Elektrisk utrustning och tillbehör, 31681000 Eltillbehör, 31681410 Elmateriel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen