2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kylceller till bårhus
Beskrivning: Region Skåne är i behov ett utökat antal kylplatser och rum på Helsingborgs lasarett. Då det är befintliga lokaler som ska utrustas är det planerat för 76 stycken bårbrickor fördelat på 19 stycken bårceller kompletta med fläktluftskylare och styr. 1 styck bårbrickhanteringsvagn ingår också i utrustningen som ska offereras. Köldmedie för alla kylar och kylrum tillhandahålls av beställaren från separat kylaggregat.
Intern identifierare: 2024-O001932
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33900000 Utrustning och tillbehör för obduktion och bårhus
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000