209059-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Renovering av byggnader – Uven - Totalrenovering
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelUven - Totalrenovering
BeskrivningProjektet ”Uven – totalrenovering” gäller byggnaden Sala Backe 10:2 vid Brantingstorget i Sala Backe, nära Skomakarberget och Källparken.
Intern identifierareSFB-2024-00665
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45262690 Renovering av byggnader
Ytterligare klassificering (cpv): 45453000 Reparation och renovering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000