209070-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Västerås: Programvara och informationssystem
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verksamhetssystem miljö- och hälsoskydd
Referensnummer: GSN 2019/01219-2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverantören åtar sig att i enlighet med detta Avtal med tillhörande bilagor leverera Schemaläggningsverktyg till Västerås stad.
Leverantören ska uppfylla samtliga de krav som anges i Avtalet med tillhörande bilagor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48000000 Programvara och informationssystem, 48219300 Programvara för administration, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 48445000 Programvara för kundhantering, 48810000 Informationssystem, 72212445 Programvaruutvecklingstjänster för kundhantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen