Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Schemaläggningsverktyg till Västerås Stad
Referensnummer: GSN 2019/01219-2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48332000 Programvara för schemaläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser schemaläggningsverktyg som tjänst inklusive integration till verksamhetssystemet. Upphandlingen omfattar våra kommunala grundskolor, gymnasieskolor, vuxenutbildning och SFI-utbildning till Västerås Stad.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48332000 Programvara för schemaläggning, 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 72212332 Programvaruutvecklingstjänster för schemaläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen