See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Beläggningsarbeten Lidköpings kommun
Beskrivning: Entreprenaden avser uppdrag som markarbeten, nybeläggning, underhållsbeläggning, asfaltsfräsning samt inklusive förarbeten och återställningsarbeten av beläggning och linjemålning/vägmarkeringsarbeten som inte upphandlas i särskilda entreprenader. Arbetena kommer utföras inom geografiska området Lidköpings kommun.
Intern identifierare: 2025-332
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45233130 Anläggningsarbeten för allmänna vägar, 45233139 Underhåll av allmänna vägar, 45233140 Vägarbeten, 45233142 Vägreparationer, 45233222 Vägbeläggningsarbeten, 45233223 Nybeläggning av körbana, 45233228 Ytbeläggningsarbete, 45233250 Beläggningsarbeten utom vägbeläggningar, 45233251 Nybeläggning, 50230000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende vägar och annan utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Administrativa föreskrifter
Intern identifierare: 1842342-0
Ytterligare om kontraktets art: Tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 45233140 Vägarbeten, 45233222 Vägbeläggningsarbeten, 45233228 Ytbeläggningsarbete, 45233251 Nybeläggning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Prislista mängdförteckning
Intern identifierare: 1843741-1
Ytterligare klassificering (cpv): 45233130 Anläggningsarbeten för allmänna vägar, 45233139 Underhåll av allmänna vägar, 45233140 Vägarbeten, 45233142 Vägreparationer, 45233222 Vägbeläggningsarbeten, 45233251 Nybeläggning, 50230000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende vägar och annan utrustning