209199-2021 - ResultatSverige-Vänersborg: Markskötsel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Västfastigheter - Markskötselentreprenad Skene Sjukhus
Referensnummer: FAST 2020-01430
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar vinter och sommar markskötsel på tomtmark avseende Skene Sjukhus
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45233141 Väghållning, 45236000 Markanläggning, 77300000 Trädgårdstjänster, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 90620000 Snöröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen