209201-2021 - ResultatSverige-Huddinge: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kundärendehanteringssystem
Referensnummer: UPP-2019/070
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ärendehanteringssystem till servicecenter
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 48000000 Programvara och informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Denna upphandling avser:
— En komplett leverans av Kundärendehanteringssystem som en tjänst, inklusive drift, service och support (IT-tjänsten) samt tillkommande konsulttjänster,
— Tjänster som fodras vid driftsättning av IT-tjänsten, såsom projektledning för leverantörens åtagande, utbildning, implementeringstjänster samt integrationer.
Omfattning och beskrivning av efterfrågade tjänster framgår i Bilaga – Kravspecifikation.