Huvudsaklig CPV-kod 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Fortifikationsverket inbjöd konsulter med befintligt kunnande enligt rubrik att lämna ansökan för att för att få avge anbud i ramavtalsupphandling. Avtalet är främst avsett för Fortifikationsverkets projektavdelning.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71330000 Diverse byggnadstekniska tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen