209219-2023 - ResultatSverige-Gävle: Programrelaterade tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Applikationspaketering
Referensnummer: RS 2022/2269
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72260000 Programrelaterade tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Regionen har för avsikt att teckna avtal med en Leverantör för leverans av applikationspaketering.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48517000 IT-programvara, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72222300 IT-tjänster, 72263000 Programimplementation, 72268000 Tillhandahållande av programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen