209226-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Personbilar – Transportbil mindre skåp, eldriven ca 5-8 st
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelTransportbil mindre skåp, eldriven ca 5-8 st
BeskrivningSäffle kommun avser upphandla Transportbilar mindre skåp tvåhjulsdrift, eldrivna. Säffle kommun har behov av 5 antal så snart som möjligt och vill dessutom kunna avropa upp till ytterligare 3 st. Rangordnat avtal med upp till 3 leverantörer
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34110000 Personbilar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelTransportbil mindre skåp, eldriven
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96271:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34136100 Lätta skåpbilar