209232-2017 - ResultatSverige-Timrå: Färdigställande byggnadsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggarbeten.
Referensnummer: UH-2016-132
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Timrå kommun och AB Timråbo upphandlar ramavtal gällande byggarbeten. Arbetet omfattar oplanerat och planerat underhåll. Ombyggnationer, lokalanpassningar och badrumsrenovering ingår även i uppdraget.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen