209316-2024 - Resultat
Sverige – Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter – Växter i parti - Perenner
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelVäxter i parti - Perenner
BeskrivningUpphandlingen syftar till att tillgodose Beställarnas behov av perenna växter i parti. Ramavtalet omfattar ett upphandlat bassortiment av växter samt Leverantörens övriga sortiment av perenna växter. Bassortitmentet utgår från Perennagruppens 200-lista med utvalda växter för att passa svenskt klimat. Växterna som odlas av Leverantören beställs i förväg och levereras vid överenskommen tidpunkt. Ramavtalet är ett avtal utan volymförpliktelser.
Intern identifierare363/22
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 03120000 Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter
Ytterligare klassificering (cpv): 03121000 Trädgårdsväxter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del