209319-2019 - ResultatSverige-Örebro: Energi och tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Energideklarationer
Referensnummer: 2019/29
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71314000 Energi och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
AUB.1 Former m.m. för upphandling
Härmed inbjuds ni att inkomma med anbud gällande upphandling avseende utförande av energideklarationer.
Futurumfastigheter i Örebro AB och ÖrebroBostäder AB samt dess dotterbolag har för avsikt att vardera beställa/träffa avtal för utförande av energideklarationer med en leverantör i respektive objekts-/avtalsgrupp. Anbudsgivare har rätt att lämna anbud på hela eller delar av förfrågan (En eller flera objekts-/avtalsgruper)
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71314300 Konsulttjänster för energibesparing
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen