209341-2023 - ResultatSverige-Gävle: Uthyrning av industriella fordon med förare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dynamiskt inköpssytem (DIS) Grävmaskintjänster
Referensnummer: 9122-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60182000 Uthyrning av industriella fordon med förare
II.1.4.
Kort beskrivning
Länsstyrelsen i Gävleborg län inbjuder er härmed att inkomma med anbud i syfte att ingå i ett dynamiskt inköpssystem avseende grävmaskinstjänster.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45112000 Grävning och schaktning, 45112400 Grävning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Länsstyrelsen i Gävleborg län inbjuder er härmed att inkomma med anbud i syfte att ingå i ett dynamiskt inköpssystem avseende grävmaskinstjänste