20936-2020 - PlaneringSverige-ÖREBRO: Leksaker
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI - Förfrågan om information inför upphandling av leksaker, hobbymaterial, etc. till förskola, skola och fritidsverksamhet
Referensnummer: Ks 69/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
37520000 Leksaker
II.1.4.
Kort beskrivning
Förfrågan om information från leverantör inför upphandling av leksaker, hobbymaterial, etc. till förskola, skola och fritidsverksamhet
Inbjudan RFI
Inbjudan till medverkan i RFI (Request for information), inför framtida upphandling av leksaker, hobbymaterial, etc. för förskola, skola och fritidsverksamhet.
Det är frivilligt att lämna svar och deltagandet är inte en förutsättning för att kunna lämna anbud i kommande upphandling. Det står leverantören fritt att lämna svar på en eller flera frågeställningar. Ingen ersättning utgår för deltagande.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
37500000 Spel och leksaker; nöjesparksutrustning, 39160000 Skolmöbler, 39162000 Skolutrustning, 44812300 Skolfärger
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
RFI (Request For Information) inför framtida upphandling av leksaker, hobbymaterial, etc. till förskola, skola och fritidsverksamhet.