2. Förfarande
Förfarande
Titel: Digitala inköp av dagligvaror till brukare
Beskrivning: Orust kommun upphandlar ramavtal avseende digitala inköp av dagligvaror, som även inkluderar plock & leverans, till brukare inom hemtjänst. Beställaren avser att teckna ramavtal med en (1) leverantör. Ramavtalstiden är två (2) år med möjlighet till förlängning med ett (1) år per gång upp till totalt fyra (4) års ramavtalstid. Omfattningen av upphandlingen i detalj framgår av upphandlingsdokumentet i sin helhet.
Intern identifierare: Dnr. 19-2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
Ytterligare klassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d, 66151100 Elektronisk detaljhandel, 85312200 Hemkörning av varor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000