209474-2021 - ÄndringSverige-Ludvika: Avfallstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transport av kommunalt avfall - Hedemora Energi
Referensnummer: 0003-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Hedemora Energi bjuder in till upphandling av ramavtal avseende transport av kommunalt avfall i säck och kärl. Syftet med upphandlingen är att uppfylla kommunens skyldighet att samla in och transportera bort kommunalt avfall.