See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ny- och ombyggnation av klövervallens förskola
Beskrivning: Projektet avser tillbyggnad av en förskola i två plan med plats för ca 80 barn samt ombyggnad av befintlig förskola på fastigheten. Tillbyggnaden ska med en förbindelsegång länkas samman med den befintliga förskolan.
Intern identifierare: 9055
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45214100 Bygg- och anläggningsarbeten: förskolebyggnader
Ytterligare klassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000