Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utbildningsmäklaruppdrag inom ESF-projekt
Referensnummer: 2018-044
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Karlskoga kommun med projektet Smart Kompetens (Region Örebro), välkomnar till anbudsgivning avseende utbildningsmäklaruppdrag. Uppdraget går ut på att koordinera, planera och sätta ihop efterfrågade utbildningar utifrån det behov som kartlagts av projektet tillsammans med 24 st deltagande industriföretag inom region Örebro län.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen