2. Förfarande
Förfarande
Titel: Anslutning mot sjöburen svartfiberförbindelse mellan Stockholm och Bornholm via Gotland
Beskrivning: Förhandsinsyn avseende beslut om tilldelning av upphandlingskontrakt gällande anslutning (inkl. drift, övervakning och underhåll) mot sjöburen svartfiberförbindelse mellan Stockholm och Bornholm via Gotland. Information om förfarande, rättslig grund, objekt och värde, samt tilldelad leverantör finns i bifogat dokument: 240405 (Förhandsinsyn) Beslut om tilldelning av upphandlingskontrakt-signed Notera: Bifogat beslut om tilldelning med efterföljande avtalsspärr ska preliminärt gälla från 2024-04-23 (alt. senare dag för meddelande om beslut i systemet).
Intern identifierare: 2.5-2024-0068
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 64200000 Telekommunikationstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Anslutning (inkl. drift, övervakning och underhåll) mot sjöburen svartfiberförbindelse mellan Stockholm och Bornholm via Gotland.
Intern identifierare: Anslutning mot sjöburen svartfiberförbindelse mellan Stockholm och Bornholm via Gotland