See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Nya och begagnade containrar till återvinningscentral
Beskrivning: Sigtuna Vatten & Renhållning AB, Håbo kommun, Upplands-Bro kommun och Knivsta kommun, genom Sigtuna kommuns upphandlingsenhet, inbjuder intresserade leverantörer att inkomma med anbud avseende upphandling av Ramavtal avseende Nya och begagnade containrar till återvinningscentraler
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34220000 Släp-, påhängsvagnar och fraktcontainrar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsområde 1 - Nytillverkade containrar till återvinningscentral
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:91559:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 44613000 Stora containrar
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Service
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 2 - Begagnade containrar till återvinningscentral
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:91559:Lot:2