209650-2024 - Resultat
Sverige – Plantering och skötsel av grönområden – Upphandling av markskötsel, markrenhållning och vinterrenhållningstjänster
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av markskötsel, markrenhållning och vinterrenhållningstjänster
BeskrivningUpphandlingen av markskötsel och vinterrenhållning. Upphandlingen är indelad i nio (9) anbudsområden. Entreprenaden omfattar Markskötsel, Markrenhållning och vinterrenhållning året runt på tomtmark, samt administrativt arbete.
Intern identifierare2023/555
Typ av förfarandeÖppet
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 77310000 Plantering och skötsel av grönområden
Ytterligare klassificering (cpv): 77300000 Trädgårdstjänster, 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker, 77314000 Markskötsel, 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningFamiljebostäder inbjuder intresserade leverantörer att inkomma med ansökan i upphandlingen av markskötsel och vinterrenhållning. Upphandlingen är indelad i nio (9) anbudsområden. Entreprenaden omfattar Markskötsel, Markrenhållning och vinterrenhållning året runt på tomtmark, samt administrativt arbete.
Intern identifierareUpphandling av markskötsel, markrenhållning och vinterrenhållningstjänster