See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Färska mejeriprodukter 2027
Beskrivning: Sjöbo kommun och Skurups kommun inbjuder intresserade anbudsgivare till anbudsgivning avseende leverans av Färska mejeriprodukter. Upphandlingen ska resultera i två (2) kontrakt som tecknas med två (2) leverantörer. Anbud kan lämnas på ett eller två områden. Utvärdering sker enligt principen om det ekonomiskt mest fördelaktiga anbudet baserat på lägsta pris.
Intern identifierare: 26/13
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15500000 Mejeriprodukter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Leverans av Färska mejeriprodukter. Upphandlingen ska resultera i två (2) kontrakt som tecknas med två (2) leverantörer. Anbud kan lämnas på ett eller två områden. Utvärdering sker enligt principen om det ekonomiskt mest fördelaktiga anbudet baserat på lägsta pris. Upphandlingen är uppdelad i två delar; Färska mejeriprodukter Sjöbo kommun samt Färska mejeriprodukter Skurups kommun.
Intern identifierare: 1880815-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Färska mejeriprodukter Sjöbo kommun
Beskrivning: Leverans av Färska mejeriprodukter till Sjöbo kommun. Utvärdering sker enligt principen om det ekonomiskt mest fördelaktiga anbudet baserat på lägsta pris.
Intern identifierare: 1880816-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Färska mejeriprodukter Skurups kommun
Beskrivning: Leverans av Färska mejeriprodukter till Skurups kommun. Kontrakt tecknas med en leverantör. Utvärdering sker enligt principen om det ekonomiskt mest fördelaktiga anbudet baserat på lägsta pris.
Intern identifierare: 1880817-2