Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Köksutrustning.
Referensnummer: 3.2.1-2016-186647
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar leverans av köksutrustning vid löpande avrop under avtalstiden. Migrationsverket och Sjöfartsverket upphandlar gemensamt ramavtal för Köksutrustning.
Migrationsverket är administrativt ansvarig för upphandlingen. Upphandlingen handläggs administrativt av Ecenea Väst AB.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej