See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal svseende Smidesarbeten
Beskrivning: Ramavtal för smidesarbeten i beställarens bestånd. Arbeten som kan kommas att avropas är reparationer, riktning, justering av entréportar i aluminium, ståldörrar, garageburar, hänglåsbleck, staket, grindar, bommar, ledstänger. Tillverkning och montering, lackning i samma färg som befintlig och reparationer av ramper, stegar och brandskydd m.m. Vid större ROT-projekt kan ovanstående komma att upphandlas separat.
Intern identifierare: SI 2025/60
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 44316500 Smide, 71550000 Smedtjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000