Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Licenspartner.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 22456000 Licenser
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Licenspartner och därtill kopplade konsulttjänster. Avtal med en leverantör som innehar såväl expertis som erforderliga verktyg samt agerar återförsäljare av licenser och förnyelse av underhåll utav licenser.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 22456000 Licenser, 72212218 Programvaruutvecklingstjänster för licenshantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen