209725-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Miljötekniska konsulttjänster – Miljökonsult Kungsängsverket
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Miljökonsult Kungsängsverket
Beskrivning: Upphandlingen avser konsult vars syfte är att stödja projekt med miljöteknisk kompetens för såsom markmiljöundersökningar, rapportskrivning, tekniskt stöd och myndighetsansökningar.
Intern identifierare: UVA-2026-00368
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71313000 Miljötekniska konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71313400 Miljökonsekvensbedömning för bygg- och anläggningsarbeten, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000